המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז הרפואי תל אביב ע''ש סוראסקי

המרכז הרפואי תל אביב ע''ש סוראסקיהמרכז הרפואי תל אביב על שם סוראסקי – הידוע יותר בתור בית החולים איכילוב – נחשב לאחד המבוקשים בישראל ללידות, בטח באזור המרכז.

בשנה נתונה נערכות בבית החולים למעלה מ-10,000 לידות, הנעשות בבית החולים ליס, מבנה נפרד בתוך בית החולים. בית החולים ליס מורכב מארבע מערכי טיפול: הריון ולידה, יילודים ופגים, רפואת נשים ופריון, ולצד זה יחידות עצמאיות של גניקו-אונקולוגיה ואולטרה סאונד.

מיון וחדרי לידה

המקום הראשון אליו מגיעות נשים העומדות ללדת בבית החולים איכילוב הוא חדרי המיון. יש כאן מספר אופנים שונם של מיון. למיון נשים, שכולל שתי עמדות טיפול וחדר לבדיקת רופא, מגיעות נשים בשלבים מוקדמים של הריון (עד שבוע 20), נשים בשלבים מאוחרים (שבוע 40 ומעלה), נשים לאחר לידה וכן נשים הסובלות מבעיות גניקולוגיות שלא קשורות להריון.

במיון יולדות תמצאו חמש עמדות ניטור ושני חדרים לבדיקת רופא. למיון יולדות מגיעים עם ההתחלה של הלידה, או כל סיבה אחרת החל מהשבוע ה-20. כמו כן יש אגף לניטור מיילדותי, המיועד לנשים בשבוע ה-40 ומעלה, וכן לנשים שעתידות לעבור ניתוח קיסרי.

בבית החולים איכילוב תמצאו 16 חדרי לידה נוחים ומאובזרים, ולצד זה מרכז לרפואה טבעית. החדרים הם פרטיים וכוללים שירותים ומקלחת צמודים, מיטת לידה מתכווננת, עמדה לטיפול ביילוד, טלוויזיה, כורסא עבור המלווה, מערכת סטריאו ועוד. כדי לשמור על הפרטיות של היולדות, יש במקום מסדרון מלווים.

בית החולים מאפשר ללדת באופנים שונים, בהתאם לרצון היולדת אבל גם שיקולים רפואיים. לצד לידה טבעית, במקום מעודדים אלחוש באמצעות אפידורל, שמטרתו לאפשר ליולדת "ללדת בכיף וללא כאב" – אחוזי השימוש באפידורל באיכילוב גבוהים ביחס לממוצע הארצי, כשהשיטה מעט שונה ביחס למקובל בישראל: ריכוז חומר ההרדמה מאפשר ליולדת תנועתיות במיטה מצד אחד, אבל מונע כאבים מהצד האחר.

לצד זה נעשה שימוש במשככי כאבים ובשיטות אלטרנטיביות. מיילדות בית החולים בקיאות בשיטות שונות להקלה על כאבים, דוגמת עיסויים, שימוש במים, תנועה במהלך הצירים ועוד. מבחינת ניתוחים קיסריים, הם ייעשו במידת הצורך, כשאחוז הניתוחים מעט גבוה לעומת הממוצע הארצי.

שיעור הביצוע של חתכי חיץ גבוה מעט ביחס לממוצע הארצי, גם מכיוון שרבות המגיעות לאיכילוב יולדות את הילד הראשון שלהן, אבל המגמה בשנים האחרונות היא מגמת ירידה. באשר לניטור, המסגרת המקובלת היא של ניטור לסירוגין, שלא מחייב את היולדת להיות מרותקת למיטה. יש בהקשר הזה מכשירי ניטור אלחוטי בבית החולים.

בית החולים איכילוב מפגין גמישות מסוימת בהחלטות השונות של ההריון, ואף מקבל תכניות לידה כתובות. בין השאר ניתן לבחור את שיטת הלידה, תנוחת הלידה, מועד החיתוך של חבל הטבור וכן הלאה. בית החולים מאפשר הגעה עם מלווים ללא הגבלה, כולל דולות פרטיות.

מחלקת היולדות

לאחר הלידה, נמצאת היולדת בהשגחה בת שעיתיים או בהתאוששות. לאחר מכן היא מועברת לאחת משתי מחלקות היולדות. מחלקת יולדות א' מיועדת לנשים לאחר לידה רגילה או ניתוח קיסרי. היא מציעה חדרים המיועדים ליולדת אחת עד ארבע יולדות. במחלקה זו ניתן לבחור בין אופנים שונים של ביות, בין אם ביות גמיש, ביות חלקי או ביות מלא.

בביות מלא יימצא התינוק לצד אימו בכל רגע נתון, בעוד שבביות חלקי בעיקר בשעות היום ובביות גמיש על פי הרצונות הנקודתיים של האם. במחלקה זו פועל שירות של אפס הפרדה, שמשלים במידה מסוימת את הביות המלא. היולדות מקבלות הדרכות נקודתיות בנושאים שונים, כולל הנקה, על ידי המיילדות או יועצת הנקה. לצד הסיוע הפרטני ניתנות הדרכות קבוציות בנושאים שונים הנוגעים לימים שאחרי הלידה. במחלקה מוגשות חמש ארוחות מדי יום, עם אפשרות לארוחות גלאט כשר.

מחלקת יולדות ב' מיועדת לנשים לאחר לידה רגילה, ניתוח קיסרי וכן נשים לפני הלידה. גם כאן המערך המקובל הוא של ביות גמיש, חלקי או מלא. התנאים פחות או יותר דומים, כאשר החדרים מיועדים לאחת, שתיים, שלוש או ארבע יולדות, וכוללים מקלחת ושירותים צמודים, מיטה מכווננת, מראה גדולה ועוד. ניתנות במחלקה הדרכות קבוציות או נקודתיות. גם במקרה הזה מקבלות היולדות חמש ארוחות ביום.

ברמה הכללית מקפידים בבית החולים על איכילוב על הפרדה מינימלית בין ההורים לתינוקות. בשנים האחרונות חל נוהל "עור על עור", במסגרתו מניחים את התינוק על אימו מיד אחרי הלידה, מה שבונה בצורה אידיאלית את תחילת הקשר הפיזי והרגשי בין שני הצדדים.

מלונית "בייבי ליס"

בבית החולים איכילוב יש מלונית, בשם בייבי ליס, שמיועדת לנשים שמעוניינות בשהות בתנאים נוחים או אפילו מפוארים. המדובר הוא במלון בוטיק קטן ואינטימי, אליו ניתן לעבור החל משמונה שעות אחרי הלידה. המלון כולל חדרים מפוארים בהם  מיטה מתכווננת, ורסת וכרית הנקה, מקלחון, בר מים, פינת טיפול בתינוק, מטבחון, טלוויזיה, אינטרנט אלחוטי ועוד.

מעבר לזה מציע המלונית השגחה רפואית, תינוקיה פרטית, הדרכות בנושאים שונים, לובי לאירוח קרובים, שלוש ארוחות שף מדי יום ועוד. המלונית ממש לא זולה – המחיר מתחיל נכון לעכשיו מכ-1,600 ש"ח ללילה – אבל ניתן לקבל החזרים במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים.

פרטים ליצירת קשר

טלפונים: חדרי לידה: 03-6925631 או 03-6925633.

מחלקת יולדות א': 03-6925643.

מחלקת יולדות ב':  03-6925616.

מועדון יולדות מאמי ליס: (כולל הרשמה לסיורים וקורס הכנה ללידה): 03-6973113 או 03-6974787.

שעות ביקור: במחלקות יולדות א' ויולדות ב' ניתן לבקר בין השעות 10:30-11:50, 16:00-18:00 או 19:00-20:30. בן הזוג יכול לשהות לצד היולדת ללא הגבלה, למעט בשעות הלילה ובין השעות 12:00-13:00 או 18:00-19:00.

כתובת: בית החולים איכילוב ממוקם ברחוב וייצמן 6 בתל אביב. חדר הלידה הוא בקומה השלישית של בית החולים ליס.

בתי חולים נוספים באזור המרכז:

בית החולים אסף הרופא

בית החולים ביילינסון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן