בית חולים ברזילי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בית חולים ברזילימחלקת היולדות של המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי (או בקצרה בית חולים ברזילי) היא המקום בו בוחרות רבות מנשות הדרום לבצע את הלידה שלהן, כאשר בכל שנה נערכות בו כמעט 4,000 לידות.

בבית החולים יש מערך שלם למיילדות וגניקולוגיה, בה ניתן לבצע את הלידה, לעבור ניתוחים הקשורים אליה (בעיקר ניתוח קיסרי) וגם להתאשפז מספר ימים לאחר הלידה. הנה כל מה שחשוב שתדעו על הפתרונות שמספק בית החולים ברזילי עבור נשים באחד הרגעים החשובים של חייהן.

על מחלקת היולדות של ברזילי

מחלקת היולדות של בית החולים ברזילי מורכבת מצוות רפואי וסיעודי כאחד. בסך הכול יש במחלקה 36 מיטות אשפוז, המפוזרות על פני 18 חדרים: ארבעה חדרים מיועדים ליולדת אחת, עשרה חדרים לשתי יולדות וארבעה חדרים לשלוש יולדות. כל אחד מהחדרים בבית החולים ברזילי כולל מקלחת ושירותים, יחד עם יחידה לכל יולדת ובה ארון אישי, מראה וכיור. הדגש בבית החולים ברזילי הוא על לידה טבעית, אם כי בהתאם לדרישת היולדת ניתן לקבל הרדמה אזורית (אפידורלית) על הסוגים השונים שלה.

בסך הכול בית החולים ידוע בהתערבויות שלו במהלך הלידה, כאשר האחוזים שלו מבחינת הניתוחים הקיסריים או ישמוש באפידורל גבוהים או קרובים מאד לממוצע הארצי. בבית החולים לא מעודדים מתך חיץ (אפיזיוטומיה), אבל במידת הצורך הוא מתבצע. כמו כן, נעשה שימוש באמצעים אלטרנטיביים שנועדו להקל על הלידה, למשל שימוש בכדורי ישיבה, בשמנים ארומטיים או בטכניקת רייקי. אמצעים אלה הפכו לנפוצים יחסית בחדרי הלידה בישראל בשנים האחרונות.

קיימת אפשרות ליצור לכל יולדת תכנית אישית של הלידה, תוך שיתוף מלא של בן הזוג בתהליך, כאשר הצוות הרפואי והמיילד של בית החולים מעניק כמובן ייעוץ והכוונה בדרך לקבלת ההחלטות הנכונות והבטוחות ביותר עבור האם והעובר גם יחד. בית החולים ברזילי נחשב לגמיש באופן יחסי לחלק מהפרמטרים של הלידה, למשל תנוחת הלידה או חיתוך חבל הטבור. השיטה המקובלת בבית החולים היא של ניטור רציף, גם אם נכון לנקודת הזמן הנוכחית אין בו מוניטור אלחוטי שמקל על ביצוע המלאכה.

מערך חדרי הלידה של בית החולים ברזילי כוללים חדר ניתוח צמוד, שמיועד לניתוחים קיסריים וכן למצבים המצריכים התערבות כירורגית זו או אחרת. יש בבית החולים חדר לטיפול נמרץ מיילדותי וכן חדרי התאוששות מהלידה, כל אחד מהם בעל שתי מיטות.

מחלקת היולדות של בית החולים ברזילי כוללת חדר תינוקות גדול, ובו מטפלות האחיות בתינוקות שזה עתה הגיחו לאוויר העולם. בבית החולים יש בהמשך לכך יחידת על שמע (אולטרה סאונד) גניקולוגי ומיילדותי, וכן יחידה לטיפול מיוחד ביילוד ובפג. יש מספר דברים שבית החולים לא מאפשר, ובכלל זה לידה נרתיקית אחרי שתי לידות בניתוח קיסרית או לידה נרתיקית במצב של מצג עכוז. במצב של ירידת מים, אבל ללא התחלת הלידה, מתחילים לרוב בזירוז שלה לאחר כשש שעות (אלא אם מדובר במצב מורכב שיצריך המתנה ארוכה יותר).

מחלקת יולדות

רוב החדרים במחלקת היולדות בבית החולים ברזילי מיועדים לשתי יולדות, אם כי יש בנמצא גם חדרים פרטיים – בחדרים אלה ישהו בדרך כלל נשים לאחר ניתוחים קיסריים, או לחלופין נשים שנדרש עבורן אשפוז ארוך יחסית עקב סיבות שונות. כל אחד מהחדרים האלה כולל בתוכו מקלחת ושירותים, כשהאווירה הכללית במקום היא כפרית ובהחלט נעימה.

בית החולים ברזילי נחשב לראשון בישראל שהכניס את שיטת הביות, במסגרתה שוהה האם עם התינוק שלה לכל אורך היום, ולעיתים גם בלילה. בבית החולים מעודדים הנקה טבעית של האם, כאשר כבר אחרי הלידה נמצאים האם והתינוק שלה בחדר הלידה יחדיו (במקרה של ניתוח קיסרי ההנקה אפשרית רק לאחר התאוששות בת מספר שעות).

בית החולים דוגל בהמשך לכך בביות מלא, אם כי קיימת גם אופציה לביות חלקי או גמיש. בהקשר הזה חשוב לציין שמחלקת התינוקות בברזילי נמצאת בסמוך למחלקת היולדות והאימהות, כשהגישה אליה חופשית בכל עת. כל אלה מקלים כמובן על האם שרוצה להיות ליד התינוק שלה כמה שיותר זמן בימים שלאחר הלידה.

סיורים והדרכות

בתיאום מראש ניתן להצטרף לקורס הכנה ללידה בבית החולים, שמועבר על ידי מיילדות מקצועיות מטעם בית החולים. הקורס עוסק בנושאים דוגמת תזונה במהלך ההריון, הנחיות הגעה לחדר הלידה, שלבי הלידה, התמודדות עם כאבים בדרכים טבעיות, אפשרויות היילוד השונות, הנקה מוצלחת של התינוק, הטיפול הראשוני בתינוק ועוד. הקורס נמשך חמישה מפגשים, מתקיים בשעות הערב אחת לשבוע ומצריך תשלום והרשמה מראש (מומלץ שגם בן הזוג של האישה ייקח חלק בקורס). בית החולים מסייע בארגון כנס נשים הרות, אחת למספר חודשים באשדוד ובנתיבות, וכן כנס רבנים המתקיים גם כן מספר פעמים בשנה באשקלון, אשדוד ונתיבות.

צוות בית החולים ברזילי מעניק הדרכות, פרטניות או קבוצתיות, בשלל נושאים הקשורים ללידה. מספר פעמים בשבוע נערכת הדרכה קבוצתית להנקה, כשהיולדת יכולה לקבל הדרכה נקודתית לאורך היום בהתאם לרצון שלה ולזמינות של הצוות הרפואי (עם זאת, מהידוע לנו צוות בית החולים לא כולל נכון לעכשיו יועצת הנקה מוסמכת).

ניתן לערוך סיורים בחדרי הלידה של בית החולים ברזילי ללא הרשמה מוקדמת, כאשר הסיורים יוצאים בכל יום חמישי בשעה 18:00 מהכניסה לחדר הלידה במרכז הרפואי.

פרטים ליצירת קשר

טלפון: מחלקת יולדות/ תחנת אחיות: 08-6745277.

מזכירות: 08-6745180 או 08-6745937.

פניות בנוגע לקורס הרשמה ללידה: 08-6745327.

דואר אלקטרוני: [email protected]

פקס: 08-6745331.

שעות ביקור: מדי יום בשעות 10:00-12:00, 16:00-17:00 או 19:00-21:00. יש לציין כי בבית החולים מקפידים על שעות הביקור, כשמחוץ להן מוצב בכניסה שומר שמונע מאנשים לבקר במחלקה.

כתובת: בית החולים ברזילי ממקום ברחוב ההסתדרות 2 באשקלון.

בתי חולים נוספים באזור הדרום:

בית החולים יוספטל באילת

המרכז הרפואי סורוקה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן