בית החולים יוספטל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בית החולים יוספטל

בית החולים יוספטלבית החולים יוספטל הוא הדרומי ביותר בישראל. ככזה מספר הלידות בו מצומצם באופן יחסי ועומד על כ-800 בשנה, מה שמסביר מדוע מדובר באחד מבתי החולים האינטימיים ביותר שתמצאו במדינת ישראל. יחד עם זאת, ברור מדוע תושבות אילת יחשבו כמעט תמיד על להגיע אליו כדי ללדת, לעבור ניתוח הקשור לתחום (ניתוח קיסרי בעיקר) או לשהות בימים הראשונים שלאחר הלידה. למעשה, ברוב המקרים זוהי האופציה היחידה עבור תושבות העיר, כי מי תרצה להרחיק מרחק של כמה שעות נסיעה לבית חולים אחר, מעט צפוני יותר?

במצב הדברים הזה נדרש לשאול מה בדיוק מציע בית החולים עבור יולדות, מה שנציג עבורכם במאמר הנוכחי.

לידה בבית החולים יוספטל: כל מה שחשוב לדעת

מחלקת היולדות של בית החולים יוספטל מספק את התשתיות הנדרשת למי שעומדת ללדת, או נמצאת לאחר הלידה. אל מחלקת היולדות מגיעות נשים לפני ואחרי הלידה, כאשר בשליש האחרון של ההריון ניתן לבצע מעקב ובדיקות חיוניות. אלה נעשים תחילה בחדרי הקבלה, בצמוד להם נמצא חדר לצרכי בדיקות אולטרה סאונד.

במחלקה יש חדרי לידה בהם ניתן לעבור לידה מסוגים שונים: לידה רגילה, לידה מכשירנית או ניתוח קיסרי. זאת בהתאם לנסיבות הספציפיות, לרצון היולדת ולשיקול הדעת שמפעילים הרופא המטפל והמיילדת. בהשוואה לממוצע הארצי שיעור הניתוחים הקיסריים בבית החולים יוספטל מעט גבוה יותר, וכך גם השימוש באפידורל במהלך הלידה או ביצוע של חתכי חיץ.

בדרך כלל לא נהוגה בבית החולים פעולה על פי תוכניות לידה כתובות, אם כי כן יש מקום לגמישות ולהתאמה של הלידה לרצונות של האישה: למשל בכל הנוגע לתנוחת הלידה המועדפת, לרצון שלה להשהות את חיתוך חבל הטבור (לפחות עד מצב שאין דופק לתינוק) ועוד. למרות שהמדיניות הרשמית של בית החולים מדברת על מלווה אחד ליולדת, מהידוע לנו לפעמים מאפשרים גם כניסה עם שני מלווים.

חדרי הלידה ביוספטל – הם די קטנים ואינטימיים, אך צריך לקחת בחשבון שמספר החדרים כאן מצומצם: יש בבית החלים שני חדרי לידה בלבד, ולצד זה חדר ייעודי לפעולות כירורגיות. בחדר זה בו ניתן למשל לבצע לידה במים, עם תשתית הכוללת צינור למילוי במים של בריכת הלידה – תשתית די ייחודית בנוף הלידה הישראלי שהובאה במיוחד מאנגליה. חדרי הלידה לא כוללים מקלחת פרטית, אבל יש מקלחות במחלקת היולדות הנמצאת בסמוך לחדרי הלידה.

הצוות של חדר הלידה כולל שתי מיילדות ואחות בבוקר או בערב, או שתי מיילדות וכוננת בשעות הלילה. יש מרדים הזמין בכל שעות היום והלילה. בבית החולים ניתן ללדת ברוב השיטות הידועות כיום, כאשר השימוש באפידורל הוא בהתאם למקובל ברוב בתי החולים בישראל. מאפיין די ייחודי בבית החולים הוא שבמחלקת היולדות יש פינת אינטרנט הכוללת מצלמת רשת – מה שמאפשר לאם הטרייה להראות למי שהיא מתקשרת איתו באמצעות האינטרנט את התינוק שזה עתה הגיח לאוויר העולם.

לאחר הלידה

לאחר הלידה האם הטרייה שוהה במחלקת היולדות, ובה חדרים אשר כל אחד מהם כולל שלוש מיטות, שירותים, מקלחת פרטיים וגם נוף לים – יופי של דרך להירגע קצת אחרי התקופה העמוסה והלחוצה שעברה על האם, שבמידה מסוימת מתחילה רק עכשיו. לצד זה תמצאו במחלקת היולדות שני חדרים לביות מלא, בכל אחד מהם יש שתי מיטות, פינת החתלה, טלוויזיה וכיור. בית החולים יוספטל לא מציע אפשרות לאשפוזים פרטיים, וגם לא חדרים פרטיים או לינה במלונית.

משך האשפוז במחלקה תלוי בסוג הלידה וגם בשאלה האם חלו במהלכה או לאחריה סיבוכים: מדובר כאן לרוב על פרק זמן של 40-48 שעות לאחר לידה "רגילה", כשבמקרים מורכבים או בניתוחים קיסריים עשויה היולדת לשהות בבית החולים שלושה או ארבעה ימים. בכל מקרה בית החולים יוספטל מאפשר לבצע את ההנקה ממש אחרי הלידה, בחדר הלידה, תוך קבלת סיוע מצוות האחיות של בית החולים.

ליולדת מוצעת אפשרות לביות מלא, כלומר, מצב בו התינוק שוהה לצידה במהלך תקופת האשפוז. אופציה אחרת שנחשבת לנפוצה יותר בבית חולים זה היא ביות חלקי, במסגרתו התינוק שוהה לצד אימו בשעות היום, אך בלילה נמצא ביחידת היילודים של בית החולים.

במקום יש תינוקיה ובה משאבה, כורסאות הנקה, עמדת פגים ועוד. חשוב לשים לב שלא בכל עת יש בבית החולים רופא ילדים שזמין לבצע בדיקות, כך שבית החולים מעניק לאמהות הטריות אפשרות לבצע את הביות גם ללא הבדיקות הרפואיות (לשיקולן, מובן). ניתן להיעזר ביועצת הנקה כדי ללמוד על חלק הכרחי זה בגידול התינוק, כשלחלופין ניתן להיעזר ביועצת הנקה פרטית.

צוות בית החולים מעביר הדרכות קבוצתיות או פרטניות בנושאים שונים הנוגעים ללידה, כשלצד ההנקה אפשר להצביע על רחצה, טיפול בתינוק וכן הלאה.

סיורים והכנה ללידה

בית החולים יוספטל מקיים קורסי הכנה ללידה, אליהם מומלץ להירשם החל מהשבוע ה-26 ומלאה. הקורסים מועברים על ידי מיילדות מהצוות המקצועי של בית החולים, ועוסקים בנושאים שונים השינויים בגוף האישה בתקופת הלידה, סימנים ושלבים של לידה, שיטות שונות להרגעה ולהקלה על כאבים, שיטות לידה, הנקה, טיפול ביילוד ועוד. במסגרת הקורס מתבצע סיור בחדרי הלידה של המרכז הרפואי, אליו ניתן להירשם גם בנפרד. ההרשמה לסיור אינה כרוכה בתשלום, כשקורס ההכנה ללידה מטבע הדברים כן מחייב תשלום.

פרטים ליצירת קשר

טלפון: מחלקת יולדות: 08-6358051.

קורס הכנה ללידה: 03-6358052/3.

פקס: 08-6341125.

שעות ביקור: בשעות 8:00-11:00 בבוקר, או 17:00-20:00 בערב. יש גמישות מסוימת, גם אם בשעות הביקור של הרופאים מקפידים בדרך כלל שלא יימצאו בחדרים מבקרים.

כתובת: בית החולים יוספטל ממוקם בדרך יותם, 88104, אילת. מחלקת היולדות היא בקומה הראשונה של המבנה.

בתי חולים נוספים באזור הדרום:

בית החולים ברזילי באשקלון

בית החולים סורוקה בבאר שבע

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן