בית חולים לניאדו

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בית חולים לניאדובבית החולים לניאדו (המרכז הרפואי צאנז) ניתנים שירותים מגוונים לנשים לפני, במהלך או הריון הלידה. בבית החולים יש אגף יולדות, שהוא למעשה המחלקה הראשונה שהוקמה בו. ב-2009 נפתחה בבית החולים מחלקה נוספת ליולדות, שמסבירה מדוע המענה שמציע בית החולים מקיף כיום. צוות המחלקות הוא מגוון, וכולל בתוכו בעלי מקצוע שונים האמונים על טיפול וסיוע בתקופה חשובה זו: רופאים, אחיות (יש במקום תחנת אחיות שזמינה עבור ההורים ובני המשפחה תמיד), מיילדות, כוח עזר, פיזיותרפיסטית, דיאטנית, עובדת סוציאלית ומתנדבות.

אגף היולדות של בית החולים לניאדו מיועד לנשים בשלבים השונים של ההריון והלידה (כולל לאחר לידות או ניתוחים קיסריים). האגף מורכב מחדרים הכולל שתיים או שלוש מיטות, כשבכל חדר יש מקלחת ושירותים לשימוש השוהות בו.

מיון נשים ויולדות

חדרי המיון של בית החולים לניאדו מקבלים חשיבות מכרעת. בחדרי המיון מבצע הצוות הרפואי של בית החולים הערכות מצב של כל אישה, למשל בכל הנוגע לבריאות שלה, רמת התקינות של ההריון, ההתקדמות של הלידה וכן הלאה. כאשר האישה נמצאת במצב לידה פעיל, היא תועבר לחדר הלידה שבו ייעשה היילוד באמצעות צוות של מיילדות ורופאים. בכל שעות היממה עומדים לרשות המאושפזים בחדרים אלה רופא ילדים וכן רופא מרדים.

חדר הקבלה מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הקבלה של הנשים. בחדר זה, אליו לא יכולים להיכנס המלווים, מבוצעות בדיקות שונות דוגמת ניטור צירים או לב, בדיקות של לחץ דם ושתן וכן הלאה. לצד זה נעשה רישום מקיף של האישה ופרטיה, במטרה ללמוד על התאמות שנדרש לעשות – למשל בכל הנוגע להיסטוריה המשפחתית שלה.

חדרי הלידה

בית החולים לנאידו כולל עשרה חדרי לידה: שמונה מהם הם רגילים ונחשבים לקטנים באופן יחסי, כשלצד זה במרכז ללידה הטבעית לניאדו-דיאדו יש שתי סוויטות מרווחות, מאובזרות ומפוארות יותר. ככל הידוע לנו נכון לנקודת הזמן הנוכחית סוויטות הלידה לא מצריכות תשלום, אם כי הרשמה מראש היא בגדר חובה – חשוב לעשות זאת מוקדם ככל האפשר על רקע הביקוש הגבוה לחדרים מהוסג הזה. כמו כן, בחדרים אלה יכולות לשהות רק נשים שההריון שלהן תקין ושרמת הסיכון שלו נחשבת לנמוכה, מסיבות ברורות.

החדרים הסטנדרטיים כוללים שירותים לכל שני חדרים, אך מקלחת ניתן למצוא רק בקבלה. במבנה יש מסדרון מלווים, שמאפשר למלווים – עד שני מלווים ליולדת – להגיע לחדרי הלידה מבלי להפריע ליולדות האחרות. שימו לב שמדובר במוסד רפואי שהצביון שלו דתי, ולכן בן הזוג של היולדת לא יכול להיכנס יחד איתה לחדר הקבלה. הליווי האפשרי הוא רק של אישה.

הצוות הרפואי של בית החולים לניאדו כולל ארבעה או חמישה מיילדות הנמצאות בחדרי הלידה, מרדים בחדרי הלידה (מרדים נוסף הוא בתקן גיבוי) ועוד. בית החולים מראה גמישות בשאלות שונות הנוגעות ללידה, למשל סוג הלידה (ניתן לבצע לידה עם אלחוש אפידורלי, כאשר לרוב בן הזוג יוצא מהחדר בזמן מתן הזריקה) או תנוחת הלידה. שיעור השימוש באפידורל נמוך מעט מהממוצע הארצי, כשיש במקביל שיטות אחרות להקלה על היולדת במהלך הלידה: תנועתיות, כדורים פיזיותרפיים ועוד.

באפשרות היולדת להגיע עם תוכנית לידה מפורטת, כשאנשי בית החולים ינסו כמובן להתחשב בה ולפעול על פיה. המקום מגלה גמישות גם בכל הנוגע לחבל הטבור. יש אפשרות לניטור בהתאם לרצונה של האישה, אם כי בהקשר הזה חשוב לציין שאין בבית החולים מוניטור אלחוטי.

הימים שלאחר הלידה

גם לאחר הלידה ניתנים שירותים במסגרת בית החולים לניאדו. במקום שתי מחלקות יולדות אליהן מגיעות הנשים לאחר הלידה, כשבכל חדר במחלקות יש שירותים ומקלחת פרטיים. מחלקה א' נחשבת לותיקה יותר ומציע תנאים נמוכים ביחס למחלקה ב' החדישה. קיימת אפשרות בתשלום נוסף לבחור בחדר יולדות פרטי, אך הבעיה כאן היא שהביקוש לחדרים אלה גבוה, ולכן אין הרבה סיכויים שחדר שכזה יהיה פנוי. נקודה חשובה נוספת היא שלמעט בחדר הפרטי, בן הזוג לא יכול לשהות לצד היולדת בשעות הלילה.

הנשים מעבירות את השעות והימים שאחרי הלידה, עם אפשרות לביות מלא (התינוק נמצא לצד אימו הן ביום והן בלילה) או חלקי (בצהריים ובלילה התינוק מועבר לתינוקיה). בשנת 2016 החלה להיות מיושמת מדיניות כללית של אפס הפרדה, הן אחרי לידות סטנדרטיות והן אחרי ניתוח קיסרי.

במחלקה ניתנות הדרכות מקיפות בשלל נושאים קשורים (למשל הדרכות הנקה אישיות או מקצועיות), הרצאות העוסקות בהתפתחות הילד, ביקור של רופא ילדים במחלקה ועוד. בכל יום נעשית הדרכה קבוצתית להנקה, כאשר בהקשר הזה יש לציין שבבית החולים מעודדים את הנשים לבצע הנקה טבעית של הילד כבר בשלב מוקדם, אפילו בחדר הלידה.

לצד זה ניתנות משך התקופה ארוחות, לרוב בחדר האוכל של המחלקה. נשים שלא יכולות לרדת ממיטתן – וזה בהחלט הגיוני בלא מעט מצבים – יקבלו את הארוחות באופן אישי. בכל מקרה בית החולים מעמיד את האפשרות להתאמת תפריט בריא ודיאטתי לחודשים שלאחר ההריון.

בערבי שלישי ובימי שישי בבוקר ניתן להצטרף לסיור בחדרי הלידה של בית החולים לניאדו, מה שמצריך תיאום והזמנה מראש.

פרטים ליצירת קשר

טלפונים: אגף יולדות – שביל הלידה: 09-8609500.

אגף יולדות: 09-8604601.

מיון נשים: 09-8608567.

מחלקת יולדות א': 09-8604601 או 09-8604648.

מחלקת יולדות ב': 09-8609123 או 09-8609124.

שעות ביקור: אורחים: מדי יום בשעות 11:00-12:00, 15:30-16:30 או 19:00-20:30. יש לציין שבבית החולים יש הקפדה יתרה על שעות הביקור.

רופאי ילדים: בימים ב' ו-ה' בשעות 10:00-11:00.

רופאי נשים: 17:00-18:00 או 9:00-11:00.

דואר אלקטרוני: [email protected]

כתובת: בית החולים לניאדו ממוקם ברחוב דברי חיים 16 בנתניה. מחלקת היולדות היא בקומה השלישית של בניין המרכז הרפואי.

בתי חולים נוספים באזור השרון:

בית החולים מאיר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן