המרכז הרפואי ע"ש ח. שיבא

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז הרפואי ע"ש ח. שיבאהמרכז הרפואי על שם חיים שיבא תל השומר נחשב לאחד העמוסים בישראל, כפי שתעיד העובדה שמספר הלידות בו הוא הגדול ביותר בכל אזור המרכז –  בשנה נתונה מתקיימות בבית החולים יותר מ-10,000 לידות.

אל בית החולים מגיעות בכל שנה אינספור נשים שמקבלות את רוב התשתיות שהן נדרשות להן, וזאת במסגרת המרכז לנשים ויולדות על שם יוסף בוכמן הפועל כיחידה עצמאית במסגרת בית החולים.

תשתיות הלידה בבית החולים

במרכז הרפואי ע'ש ח.שיבא תל השומר יש תריסר חדרי לידה, שנחשבים לנוחים באופן יחסי. החדרים כוללים שירותים ומקלחת/אמבטיה צמודים, כורסא עבור בן הזוג, מוניטר עוברי ועוד. כדי שמבקרים לא יפריעו לנשים היולדות האחרות, יש במקום מסדרון המיועד למשפחות ועובר מסביב לחדרי הלידה. בסך הכול יכולים ללוות את היולדת עד שני אנשים. לא מכבר החל בית החולים לאפשר הגעה עם דולה פרטית, נושא שהוא נמנע ממנו באופן די שנוי במחלוקת עד לפני מספר שנים.

,לא מכבר נפתח מחדש מרכז ללידה טבעית, שמאפשר לידות מים באמבטיה או בבריכת לידה עימה מגיעה היולדת לבית החולים. במרכז הלידה הטבעית יש סוויטות גדולות ומאובזרות, המיועדות בעיקרן לנשים עם הריון "רגיל" בדרגת סיכון נמוכה.

אופן ביצוע הלידה

הלידה נעשית על פי מורכבות המקרה ורצון האישה, כאשר לצד הלידות הטבעיות יש כאלה המבוססים על אלחוש אפידורלי (אחוז הלידות האלה גבוה במקצת ביחס לממוצע הארצי), מתן תרופות לשיכוך כאבים או שיטות אלטרנטיביות: כדורי פיזיו, רטיות חמות, עיסויים וכן הלאה. שיעור הביצוע של חתכי חיץ אמנם גבוה לעומת הממוצע הארצי, אבל המגמה בשנים האחרונות היא מגמת ירידה. בברירת המחדל משתמשים אנשי בית החולים בפטוצין לצורך כיווץ הרחם, אבל היולדת יכולה לבקש שלא לקבל אותו.

ניתן להגיע עם תכניות לידה מסודרות, כאשר ברמה הכללית בית החולים כן פועל מתוך רצון למלא את דרישות היולדת: למשל בכל הנוגע לתנוחת הלידה הרצויה, למועד חיתוך חבל הטבור (ללא בקשה מיוחדת ייעשה החיתוך לרוב מיד לאחר הלידה) ועוד. את הניטור מבצעים לרוב באופן רציף, ולא לסירוגין, תוך ריתוק היולדת למיטתה – בכך הוא שונה מהרבה בתי חולים אחרים בישראל. כתוצאה מכך לא צריכה להפתיע העובדה שבבית החולים שיבא אין מוניטור אלחוטי.

צוות בית החולים הוא רחב, כיאה למספר הלידות הגדול בו, כשבמשמרת נתונה אמורים להיות בו שמונה מיילדות ומעלה, שלושה רופאים וכמובן שגם מרדימים. בית החולים מציע יחידות, מרפאות ומכונים שנוגעים להיבטים שונים בתקופה שלפני הלידה, וגם במהלכה או אחריה. בין השאר מדובר כאן על השירות לאורוגניקולוגיה ורפואת רצפת האגן, מחלקה ומרפאה להיריון בסיכון גבוה, מרפאת משכב לידה, יחידת ניטור, מחלקות יילודים תינוקות ופגים, מרפאת אולטרה סאונד מפרקי ירכיים ביילודים ועוד. שירות חדש יחסית בבית החולים הוא ניתוח קיסרי טבעי.

מחלקת יולדות

לאחר הלידה נשארות הנשים מאושפזות במרכז, באחת משתי מחלקות יולדות. המחלקות כוללות חדרים לשתיים או לשלוש יולדות, אך יש גם חדרים לארבע או חמש יולדות שמתאימות לנשים שזקוקות להשגחה מקיפה יחסית. שימו לב שקיימת עבור היולדות אפשרות להישאר עם התינוק בחדר הלידה, בשעתיים שאחריה, וגם להניק אותו בזמן הזה (זאת להבדיל מהפרדה למשך שש שעות שהייתה נהוגה בעבר).

האשפוז במחלקות היולדות הוא למשך מספר ימים, כאשר מטבע הדברים האשפוז לאחר ניתוח קיסרי יהיה ארוך יותר מאשר לידה רגילה. במהלך השהות של האישה בבית החולים ניתנים לה ביקור רופא מדי יום, בדיקות דם, ארוחות, שתייה וגם סיוע "בירוקרטי" ברישום הילד במשרד הפנים. לאורך התקופה מקבלת האישה ייעוץ והדרכה בנושאים הנוגעים לגידול התינוק, לרבות הנקה על ידי יועצות הנקה מוסמכות, טיפול בילד, רחצה וכן הלאה. מעבר לסיוע הפרטני, ניתנות גם הדרכות קבוצתיות.

האם יכולה לבחור בין ביות מלא לביות חלקי. בביות מלא, תהיה האם לצד התינוק שלה בכל שעות היום וגם בלילה. בביות חלקי, השיטה המועדפת על ידי בית החולים, משאירה האם את התינוק שלה בשעות הלילה במחלקת היילודים. ניתן לשנות את אופן הביות הרצוי במהלך תקופת האשפוז.

נשים (ובני זוגן) שמעוניינים להתפנק יותר לאחר הלידה יכולים לשהות במלון היולדות שיבא בייבי, הממוקם בקומה הראשונה של אגף הנשים והיולדות. המלון מציע לובי מפואר לאירוח, חדר אוכל הכולל מזון בשרי או חלבי המותאם לצרכים של האמהות הטריות, תינוקיה הפועלת 24 שעות ביממה, חדר הדרכה וכמובן שחדרים נוחים, גדולים ומאובזרים, המגיעים במספר גרסאות לבחירת היולדת: חדר רגיל, מיני סוויטה, מידי סוויטה וסוויטה.

סיורים וקורס הכנה ללידה

טרם הלידה יש אפשרות להירשם לקורס הכנה ללידה, המופעל על ידי מועדון היולדות. הקורסים עוסקים בשלל נושאים הקשורים לרגע המאושר והחשוב הזה, לרבות שלבי הלידה, זיהוי תסמיני הלידה, הקלה על כאבים לקראת הלידה, הנקה, טיפול ראשוני בתינוק ועוד. בית החולים מקיים קורסים ייעודיים ללידת תאומים, וכן סדנאות להכנה לקראת ההנקה. לפני הלידה יכולות היולדות המייעדות להיפגש עם מיילדות מהצוות המקצועי של בית החולים, ולהרכיב יחדיו תכנית מקיפה.

כמיטב המסורת, גם במרכז הרפואי ע'ש חיים שיבא תל השומר ניתן להירשם לסיור במקום. הסיור לא כרוך בתשלום אבל מצריך הרשמה מראש, כשעקב הביקוש הגבוה מומלץ לשריין מקום מספר שבועות לפחות לפני המועד הרצוי.

פרטים ליצירת קשר

טלפונים: חדרי לידה: 03-5302798 או 03-5302777.

מלון יולדות בייביא שבא: 03-5305200.

שעות ביקור: במחלקת יולדות בבית החולים שיבא תל השומר ניתן לבקר בין השעות 11:00-13:00 או 16:00-21:00. בן הזוג יכול לשהות לצד היולדת ללא הגבלת זמן, אך לא בשעות הלילה.

כתובת: בית החולים ממוקם בדרך שיבא 2 רמת גן. חדרי הלידה נמצאים סמוך לכניסה הראשית לבית החולים.

בתי חולים נוספים בגוש דן:

בית החולים וולפסון

אסף הרופא

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן